Stebi elektros energijos gamybos lygį
Tiekia kintamosios srovės elektros energiją į tinklą
Nuolatinės srovės energiją nukreipia į akumuliatorių baterijas
Stebi saulės kolektorių efektyvumą
Aptinka sistemos gedimus
Maksimaliai padidina energijos gamybą
Kokių tipų yra inverteriai?
Mikroinverteriai
Tai nedideli įrenginiai, kurie tvirtinami prie kiekvienos atskiros plokštės, todėl puikiai tinka, kai turite nedidelį, nešiojamąjį saulės kolektorių.
Jei turite kelias plokštes, mikro inverterį prie kiekvienos plokštės pritvirtinti gali kainuoti šiek tiek brangiau, nes kiekvienas jų kainuoja nuo 50 iki 150 svarų sterlingų.
Grandininiai inverteriai
Grandininiai keitikliai gali būti prijungti prie kelių plokščių, kad galėtų sujungti ir konvertuoti viso masyvo energiją.
String inverterių trūkumas yra tas, kad jie gali veikti tik tokiu pat lygiu kaip ir blogiausiai veikiančios jūsų turimos plokštės.
Taigi, jei vienas skydelis yra šešėlyje, dėl to sumažėja bendra jūsų sistemos galia.
Hibridiniai inverteriai
Dauguma šiuolaikinių saulės energijos įrenginių turi hibridinį inverterį, nes tai praktiškiausias ir paprasčiausias naudoti inverteris, skirtas naudoti buityje.
Hibridinį keitiklį sudaro nuoseklusis keitiklis ir srovės keitiklis.
Styginis keitiklis atlieka tą pačią funkciją, kaip ir styginis keitiklis, t. y. konvertuoja plokščių gaminamą nuolatinę srovę į kintamąją srovę, kad ją būtų galima naudoti namuose. Keitiklis
reguliuoja dalį nuolatinės srovės ir siunčia ją į elektros energijos kaupimo sistemą- bateriją (BSS/BESS battery storage system) arba kaupiklį..